A 7. évfolyam Határtalanul! programja:
május 6-10.
A Bárdos-kórus ajkai minősülése:
május 21.
Országos idegen nyelvi mérés:
május 22.
Országos kompetenciamérés:
május 29.
A Bárdos-kórus zalaegerszegi utazása:
május 31-június 1.
Néptáncgála:
június 5.
A nyolcadik évfolyam ballagása:
június 14. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 20. 17 óra

A középiskola kórusai a Rákóczi Szövetség 1956-os ünnepségén

Október 22-én a budapesti ’56-os ünnepségek alkalmából gimnazista diákjaink a Bem téri megemlékezés szereplői voltak. A Rákóczi Szövetség tagjaiként immár hagyomány, hogy a szövetség ünnepségéhez kórusművek előadásával járulunk hozzá. A rendezvényen Csáky Pál, Szlovákia volt kisebbségi ügyekért felelős miniszterelnök-helyettese, az MKP elnöke mondott ünnepi beszédet, továbbá megszólaltak határon túlról érkezett magyar fiatalok is.
A budapesti szereplés lehetővé tette, hogy diákjainknak örömöt szerezzünk az Operaház meglátogatásával. Idegenvezető segítségével bejárhattuk az Operaház híres tereit: megcsodálhattuk többek között a Királyi lépcsőházat és páholyt, a Vörös Szalont és a különleges szépségű nézőteret.
A nap különlegessége volt a Zeneakadémia felújított épületének felkeresése. Ugyan csak kívülről szemlélhettük meg a megszépült épületet, de bepillantást nyerhettünk az esti ünnepélyes megnyitóra való készülődésbe: a Solti-szobor még felavatásra várt, a meghívottak már a téren gyülekeztek.
A fellépés után a Rákóczi Szövetség finom vacsorával vendégelt meg minket a Műegyetemen. Reméljük, hogy jövőre is részesei lehetünk a budapesti 1956-os megemlékezéseknek.