Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

A gimnáziumi osztályok kirándulással zárták a tanévet

A tanév utolsó napjai is bővelkedtek értékes kulturális programokban. A gimnázium 9. és 10. osztályainak tanulói közös osztálykirándulás keretében idén Pécsre látogattak. A város nevezetességeinek megtekintésén túl alkalmunk nyílt arra is, hogy részesei legyünk egy felejthetetlen színházi előadásnak. Nem véletlenül időzítettük ugyanis az osztálykirándulást az utolsó két tanítási napra; úgy terveztük, hogy egy kicsit megismerkedünk a POSZT (a Pécsi Országos Színházi Találkozó) különleges hangulatával. Ez a tervünk ugyancsak jól sikerült, hiszen a darab, amire jegyet váltottunk, a Vígszínház társulata által, Eszenyi Enikő főszereplésével bemutatott B. Brecht: Jóembert keresünk című színműve nyerte el a színházi találkozó legjobb előadásának járó díját. Persze nem csak a tartalmas színházi este marad meg emlékezetünkben: a Pécsi Tudományegyetem főépülete, a Zsolnay Kulturális Negyed látnivalói és a város utcáinak, tereinek hangulata egyaránt elbűvöltek minket, diákokat és kísérő tanárokat. Hazafelé, egy rövid kitérővel még arra is jutott időnk, hogy megcsodáljuk a pécsváradi várat és egyedülálló, X. századi kápolnáját.
A 11. osztály tanulói az idei osztálykirándulást a természetben, sátorozással töltötték. A közös programoknak, a szép, nyárias időnek és mindenekelőtt a baráti társaságnak köszönhetően jó hangulatban teltek el a kirándulás napjai.

iskolanyitogato 0001