Papírgyűjtés:
április 15-16. 7:00-15:30
április 17. 7:00-14:00
Jótékonysági hangverseny a Prohászka-templomban:
április 11.
Felső tagozatos vers- és prózamondó verseny:
április 11. 14:30
Tavaszi szünet:
április 18-23.
Fogadóóra a felső tagozaton:
április 30. 17 óra
Történelemverseny:
május 2.
Ifjúsági hangverseny:
május 3. 13:30

A gimnáziumi osztályok kirándulással zárták a tanévet

A tanév utolsó napjai is bővelkedtek értékes kulturális programokban. A gimnázium 9. és 10. osztályainak tanulói közös osztálykirándulás keretében idén Pécsre látogattak. A város nevezetességeinek megtekintésén túl alkalmunk nyílt arra is, hogy részesei legyünk egy felejthetetlen színházi előadásnak. Nem véletlenül időzítettük ugyanis az osztálykirándulást az utolsó két tanítási napra; úgy terveztük, hogy egy kicsit megismerkedünk a POSZT (a Pécsi Országos Színházi Találkozó) különleges hangulatával. Ez a tervünk ugyancsak jól sikerült, hiszen a darab, amire jegyet váltottunk, a Vígszínház társulata által, Eszenyi Enikő főszereplésével bemutatott B. Brecht: Jóembert keresünk című színműve nyerte el a színházi találkozó legjobb előadásának járó díját. Persze nem csak a tartalmas színházi este marad meg emlékezetünkben: a Pécsi Tudományegyetem főépülete, a Zsolnay Kulturális Negyed látnivalói és a város utcáinak, tereinek hangulata egyaránt elbűvöltek minket, diákokat és kísérő tanárokat. Hazafelé, egy rövid kitérővel még arra is jutott időnk, hogy megcsodáljuk a pécsváradi várat és egyedülálló, X. századi kápolnáját.
A 11. osztály tanulói az idei osztálykirándulást a természetben, sátorozással töltötték. A közös programoknak, a szép, nyárias időnek és mindenekelőtt a baráti társaságnak köszönhetően jó hangulatban teltek el a kirándulás napjai.