Papírgyűjtés:
szeptember 19. csütörtök, 7:00 - 15:30 óra
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

OperaKaland

Májusban a felújított Erkel Színházban jártak iskolánk gimnazista tanulói, ahol az OperaKaland keretében megtekinthették Erkel Ferenc Hunyadi László című operáját. Az OperaKaland programjának célkitűzése a középiskolások megismertetése az opera világával, melyben iskolánk természetesen nagy örömmel vett részt. A program az idei évadban Erkel Ferenc operájának zenepedagógusok és színházi szakemberek által adaptált változatára invitálta a fiatalokat. A diákok és az őket kísérő tanárok egyaránt élvezettel nézték és hallgatták a Szűcs Gábor rendezte előadást, melyben a főbb szerepeket neves operaénekesek játszották (a teljesség igénye nélkül megemlíthetjük a Szilágyi Erzsébetet alakító Kolonits Klárát, a Cillei Ulrikot alakító Cser Krisztiánt vagy Kertesi Ingridet Gara Mária szerepében).

Köszönettel tartozunk a program szervezőinek a szép élményért.