Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

Egerszeg fesztivál 2013

Május közepén a zalaegerszegi gyermekkórus fesztiválon járt és szép sikerrel szerepelt a Bárdos-kórus. A rendezvényen már visszatérő vendégnek számítunk, így a programok sem voltak ismeretlenek: fellépés a belvárosban, hangversenyek a zsinagógában, valamint az oda vezető úton a nagyvázsonyi vár megtekintése. Mivel nagyon jól éreztük magunkat, reméljük, máskor is meghívást kapunk ebbe a szép városba.

A zalaegerszegi kórusverseny

Május 17-én, pénteken tíz órakor elindultunk a Bárdos-kórus javával Zalaegerszegre, a fesztiválra egy négycsillagos busszal.
Útközben megálltunk egy várban, hogy bemenjünk és megnézzük, de sokaknak nem volt pénze a belépőre, ezért csak körbejártuk. Egy kicsit még ott maradtunk, aztán indultunk is tovább. Mikor célba értünk, rögtön a hangversenyteremként szolgáló zsinagógába mentünk. elpróbáltuk pár mű egy-egy részletét, majd kaptunk egy szabad órát a városban. De előtte még szakadó esőben elénekeltük a Huszárnóta című kórusművet, majd a polgármester rövid beszédét hallgattuk végig az árkádok alól. Mikor letelt az egy óra, elmentünk a szállásunkra, kipakoltunk és megvacsoráztunk. Mivel maradt egy kis szabad időnk, ismét próbáltunk. Végül fürdéssel és lefekvéssel ért véget a nap.
Másnap elkezdtünk pakolni, reggeliztünk, majd felvettük az egyenruhát. A zsinagógában elénekeltük a műveinket, és meghallgattuk a többieket is. Visszamentünk a szállásra, felvettük a Bárdos-pólót, majd megebédeltünk. A fesztivál színhelyéről az eredményhirdetés után egy órával elindultunk haza. Kicsit megálltunk Zamárdiban és Siófokon. Ez utóbbi várost elhagyva mindenki hazatelefonált a szüleinek, hogy háromnegyed hétkor érkezünk haza Fehérvárra. Így is történt, pontosak voltunk. Mindenkiért hamar jöttek a szülei. Néhány perc múlva már otthon is voltam. Jól éreztem magam a kiránduláson.

Szipola Antal

5.é osztály