Nyári ügyeleti napok:
Tanévnyitó ünnepély:
szeptember 3. 8 óra

Kodályos sikerek a Diáknapokon

Gimnáziumunk tanulói idén is nagy számban vettek részt az április 5. és 7. között Székesfehérváron megrendezett Fejér Megyei Diáknapokon. A diákok a meghirdetett 11 kategória közül négy területen, szép eredményeket szerezve képviselték iskolánkat.

A Pausa kamarakórus és a 11. osztályos tanulók indultak társasének és kórus kategóriában. Igazán büszkék lehetünk a diákokra, hiszen a 11. osztálytercett és a 11. osztály énekkara arany, a 11. osztályos lányok, valamint a Pausa kamarakórus ezüst minősítést szerzett a versenyen. A szakmai zsűri a Kneifel Imre igazgató úr vezette 11. osztályosok énekkarát kérte fel arra, hogy a Diáknapokat záró gálán is énekelje el versenydarabját.

Népzene kategóriában három arany minősítést is sikerült szerezniük a gimnazista tanulóknak. Török Anita kalotaszegi, Kálmán Dalma pedig székelyföldi népdalok autentikus tolmácsolásáért kapott arany minősítést. A Sárközi karikázó előadásáért a Rokolya Énekegyüttes szintén aranyat kapott a zsűritől.
A komolyzene és a népzene mellett, könnyűzene kategóriában is volt egy diákunk, aki iskolánk színeiben indult a Diáknapokon. Hajas Ádám Gary Jules dalának előadásáért kapott arany minősítést.
Hable Márton egy paródia bemutatásával aratott sikert, így neki köszönhetjük, hogy iskolánk a szórakoztató jellegű produkciókból álló Sótájm kategóriában is szerzett egy arany minősítést.

A jó hangulaton túl az elért szép eredmények is emlékezetessé teszik az idei Diáknapokat. A versenyszámokban induló 38 iskola között gimnáziumunk a 9. helyezést érte el, amivel egyáltalán nem vallottunk szégyent az iskolák rangsorában.
Köszönjük nekik a lelkes közreműködést, és gratulálunk sikereikhez!