Papírgyűjtés:
szeptember 19. csütörtök, 7:00 - 15:30 óra
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

Télűző-tavaszváró iskolanyitogató

Februári, óvodásoknak és szüleiknek rendezett foglalkozásunkra ismét sokan ellátogattak. Ági néni és Erika néni tanítványai vidám verses-zenés bemutatóval készültek, amit napcsalogató körtánc követett. A zene, a vers és a mozgás kiváló hangulatot teremtett, és rögtön összekovácsolta a kis csapatot, így az ovisok is lelkesen kapcsolódtak be a játékba. Végül a gyerekek a kézműves foglalkozáson Ricsi bohócot keltették életre. Ezúton is köszönjük a szülőknek, hogy elhozták foglalkozásainkra csemetéiket. Reméljük, a márciusi meghallgatáson is találkozunk.

Bár még dacol a hideg tél, de a kék cinke már tavaszt ígér. Ez lehetne a mottója annak a remekül sikerült télűző-tavaszváró ovis foglalkozásnak, amelyre megint sokan ellátogattak.
Ági néni és Erika néni drámás növendékei vidám verses-zenés bemutatóval kedveskedtek a hálás nézőközönségnek. Majd a megérdemelt taps után a kisiskolások bevonták napcsalogató körtáncukba a lelkes kis óvodásokat. Öröm volt látni, hogy az ének-zene, a közös verselés és a játékos mozgás milyen varázslatos kohéziós erő lehet akár egy spontán alakult gyerekcsoport együttműködésében is. Ezután kézműves foglalkozás következett, ahol az ügyes kis kezek Ricsi bohócot keltették életre. Amíg a gyerekek elmerültek az alkotó munkában, addig iskolánk igazgatója, Kneifel Imre adott tájékoztatást a szülőknek intézményünkről és az itt folyó pedagógiai munkáról. A beszélgetés során egy felmerülő kérdés sem maradt megválaszolatlan. Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani az érdeklődő szülőknek, amiért elkísérték kedves kis csemetéiket iskolanyitogató foglalkozásunkra.