Események

A javító-, különbözeti- és osztályozó vizsgák időpontja:
augusztus 24. hétfő, 9 óra
Tanévnyitó ünnepély és első tanítási nap:
szeptember 1. kedd, 8 óra
Tankönyvosztás az első tanítási napon lesz:
szeptember 1.

Iskolai közösségi szolgálat

Megalapításának 20. évfordulóját ünnepelte a Kodály Gimnázium

2012. december 8-án este mutatta be a gimnázium Kodály Zoltán Háry János című daljátékát a Fejér Megyei Művelődési Központ Művészetek Háza színháztermében.
Képek

 

A darabot Kozáry Ferenc rendezésében láthatta a közönség, a rendező asszisztense Fata Ilona, koreográfusa Molnár Gábor, a karigazgató Kneifel Imre volt, a díszleteket Szaniszló Ágnes tervezte. A daljátékot Vasvári Tamás kísérte zongorán.
A szerepeket a gimnázium jelenlegi és volt diákjai játszották. Háry Jánost Györe Dávid, Örzsét Györe Bianka, Mária Lujzát Zemlényi Eszter, Marci bácsit Kneifel Imre Bálint, a császárnét Nagy Ida, Ebelasztint pedig Kovács Máté alakította. A darabban szereplő huszárokat, udvarhölgyeket és a rutén lányokat iskolánk diákjai jelenítették meg.
Az előadást nagy várakozás előzte meg, a diákok telt ház előtt játszottak. A darab látványos jelenetei, a színészi játék, valamint a szólisták dalai és a kórusbetétek osztatlan sikert arattak a nézők körében. A nagyszerű teljesítmény hátterében Kozáry Ferenc színművész fáradhatatlan, magával ragadó színész-tanári munkája állt.
A kodályi elveket hűen tükröző előadással gimnáziumunk méltó módon ünnepelte meg fennállásának 20. évfordulóját. A szép estéért köszönettel tartozunk a darab szereplőinek, úgy véljük, hogy méltán lehetünk büszkék iskolánk diákjaira.
 
KODÁLY ZOLTÁN : HÁRY JÁNOS
Játsszák a gimnázium jelenlegi és volt diákjai
 
Háry János …………………………    Györe Dávid
Örzse, Háry kedvese ………………… Györe Bianka
Ferenc császár ………………………  Geakomozi Máté
Császárné ……………………………    Nagy Ida
Napóleon …………………………… …Neubauer Norbert
Mária Lujza, Napóleon felesége ……… Zemlényi Eszter
Öreg Marci, császári kocsis …………  Kneifel Imre Bálint
Ebelasztin lovag ………………………  Kovács Máté
Melusina grófné ……………………… Melles Olívia
Esztrella báróné ………………………  Pátkai Anna
1. udvarhölgy ………………………… Demjén Csenge
2. udvarhölgy ………………………… Horváth Nóra
3. udvarhölgy  …………………………Jenei Zsófia
Magyar silbak ………………………… Kocsi János
Muszka silbak ………………………… Schütz Mátyás
Generális Krucifix ……………………   Hable Márton
Generális Dufla ………………………   Felső Gergő
Bíró uram ……………………………   Heim Péter
Deák ……………………………………Majszin Róbert
Ábrahám kocsmáros …………………  Sisistyán Patrik
kis hercegek, tüzérek, pórnép
 
Rendező: Kozáry Ferenc
Rendező munkatársa: Fata Ilona
Karigazgató: Kneifel Imre
Zongorán közreműködött: Vasvári Tamás
Díszlet: Szaniszló Ágnes
Koreográfus: Molnár Gábor
 

 

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.