Események

Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19. 
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

Húszéves a gimnázium

 Felhívás egykori diákjainkhoz!


1992-ben, húsz éve indította első osztályát a zenei gimnázium, amely az akkori Ének-zenei Általános Iskola folytatásaként, aztán egyre inkább a város, a megye, sőt, távolabbi régiók zeneszerető ifjúságát magához vonzva működik azóta is.

A hazának kiváló zenészeket, pedagógusokat, mérnököket, színészeket, nyelvészeket, lelkészeket, jogászokat, katonákat, néprajzosokat, pszichológusokat, szociológusokat és világjáró életművészeket nevelő


KODÁLY ZOLTÁN GIMNÁZIUM
2012. december 8-án és 9-én
ÜNNEPI TALÁLKOZÓT

szervez egykori és mai diáksága számára, melynek programja a következő:

December 8-án szombaton 18.00 órakor Kodály Zoltán Háry János című daljátékát adja elő a gimnázium mindenkori tanulóiból szervezett társulat. Közreműködik az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Drahos Béla vezényletével. Néhány név a szereplők közül: Háry János-Györe Dávid, Örzse-Györe Bianka, Mária Lujza-Zemlényi Eszter, Császárné - Nagy Ida, Marci bácsi - Kneifel Imre Bálint.
Az előadás helyszíne a Művészetek Háza Színházterme /ez a régi Barátság Háza/.
Lehet még jelentkezni énekelni a daljáték kórusrészeibe, különösen a zárókép tablójába, melyet akár százan is énekelhetünk.

Az előadást szolid fogadás követi.

December 9-én vasárnap 10.00-16.00 óráig baráti találkozót és örömteli, zenével nemesített együttlétet, régi diákjaink élménydús beszámolóival tarkított ünnepi visszaemlékezést rendezünk a Gimnázium jelenlegi épületében, a Béke tér 4. alatt, szemben a vasúttal.

Szeretettel várunk minden "kodályost", egyben arra kérünk benneteket, hogy a technika hihetetlen fejlődését használva az informatika szárnyain továbbítsátok e meghívást sors- és iskolatársaitoknak!

A régi barátsággal valamennyi tanártársa nevében:
Kneifel Imre igazgató

Fontos: Azok, akik szeretnének jelentkezni valamelyik kórusba az előadáson, azok írjanak üzenetet Kneifel Imre igazgató úrnak a facebook-on keresztül. Beszéltem vele, és azt mondta, hogy nyugodtan keresse mindenki az ezzel kapcsolatos információkkal.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.