Események

Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19. 
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

Múzeumi nap a gimnáziumban

 Gimnáziumunk négy osztálya szeptember 28-án múzeumlátogatásra Budapestre utazott.

Képek

 

 

A múzeumi nap során a 9. és a 10. osztályos tanulók a Szépművészeti Múzeum Antik Gyűjteményét tekintették meg, majd tárlatvezetés keretében megismerkedhettek a Régi Képtár legjelentősebb festményeivel. A gimnázium 11. osztálya a Néprajzi Múzeumban A magyar nép hagyományos kultúrája című kiállítást látogatta meg, míg a 12. osztályos diákok a Terror Háza állandó kiállításán jártak.
Gimnáziumunk mind a négy osztálya ellátogatott a Kodály-házba is, ahol a diákok a Kodály Zoltán életéről szóló film megtekintése után bejárhatták iskolánk névadójának egykori lakását. Különös élményt jelentett Kodály kéziratait, fényképeit, művei bemutatóiról szóló plakátjait látni, valamint megcsodálni azokat a tárgyakat, melyek között a nagy zeneszerző és zenepedagógus hétköznapjait élte.
Idén is jó hangulatú,tartalmas napot tölthettünk együtt gimnáziumi tanulók és tanárok a budapesti múzeumokban.
 

 

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.