Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

Múzeumi nap a gimnáziumban

Gimnáziumunk négy osztálya szeptember 28-án múzeumlátogatásra Budapestre utazott.

A múzeumi nap során a 9. és a 10. osztályos tanulók a Szépművészeti Múzeum Antik Gyűjteményét tekintették meg, majd tárlatvezetés keretében megismerkedhettek a Régi Képtár legjelentősebb festményeivel. A gimnázium 11. osztálya a Néprajzi Múzeumban A magyar nép hagyományos kultúrája című kiállítást látogatta meg, míg a 12. osztályos diákok a Terror Háza állandó kiállításán jártak.
Gimnáziumunk mind a négy osztálya ellátogatott a Kodály-házba is, ahol a diákok a Kodály Zoltán életéről szóló film megtekintése után bejárhatták iskolánk névadójának egykori lakását. Különös élményt jelentett Kodály kéziratait, fényképeit, művei bemutatóiról szóló plakátjait látni, valamint megcsodálni azokat a tárgyakat, melyek között a nagy zeneszerző és zenepedagógus hétköznapjait élte.
Idén is jó hangulatú,tartalmas napot tölthettünk együtt gimnáziumi tanulók és tanárok a budapesti múzeumokban.