A 8. évfolyam ballagása:
június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
június 22. 9-11 óra

Peonzaverseny

Új játék hódította meg a gyerekeket! A peonza látványos mutatványaihoz ügyesség, kitartás és sok gyakorlás szükségeltetik. Mindez nem rettenti el a vállalkozó kedvűeket, hiszen  a gyakorlásra minden óraközi szünteben módot találnak, sőt, közülük néhányan több pörgettyű birtokosai. A játék népszerűségét felismerve Zsuzsa néni úgy döntöttt, hogy versenyre hívja az iskola apraját és nagyját.

Peonzaverseny

Hozzánk is betört az új ügyességijáték-őrület. Hetek óta láthatjuk-hallhatjuk a pörgettyűket dobáló, azokkal különféle trükköket bemutató gyerekeket az épület minden zugában.
Május 21-én rendeztük meg iskolánkban a peonzaversenyt.  A 6. órában tartottuk meg, hiszen akkor csaknem mindenki ráért. Bárki nevezhetett bármilyen pörgettyűvel.  A kezdőket is szeretettel vártuk. A gyerekek különböző kategóriákban versenyeztek. Volt fiú, lány, kicsi, nagy… Mindenki megtalálta a helyét. A verseny kezdetével szurkolás, hatalmas versengés vett erőt rajtunk, így igazán jó hangulat kerekedett. A kicsik kezdtek.  Meglepően ügyesek voltak. Akinek a játéka legtovább pörgött, az lette a győztes. Zsuzsa néni 1.-2.-3. helyezést osztott ki. Miután végigmentünk a kategóriákon, mindenki megkapta a díjat. A helyezettek éremmel lettek gazdagabbak. Nagyon kellemes délután alakult ki aznap. Szerintem mindenki, akinek ez a játék még örömet szerzett, köszönettel tartozik Csók Zsuzsi néninek, aki vette a fáradságot, és megszervezte, valamint megtartotta a versenyt.
Remélem, még több ilyen vetélkedő is lesz. Remekül éreztem magam.

Nagy Boglárka Róza
                                                                                                                   5. é osztály

A verseny eredménye:

Lányok                                                                                   Fiúk

I. helyezett: Galler Vivien                                             I. helyezett: Litvik Dávid

II. helyezett: Bokor Virág                                             II. helyezett: Tamás József

III. helyezett: Faragó Éva                                             III. helyezett: Dunai Zénó