Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19.
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Madarak és fák napja

Minden évben megemlékezünk a madarak és fák napjáról, mely egyben a Diákönkormányzat napja is.  Az alsósok különféle helyszíneken, a felsősök hagyományosan a Sóstói tanösvényen tartanak akadályversenyt. A gimnazisták idén a Természettudományi Múzeumba látogattak.

Madarak és fák napja

Az utolsó tanítási héten, kedden rendeztük meg a rossz idő miatt sokat halasztott madarak és fák napját. Ezen a napon a nyolcadikosok különféle feladatokat találnak ki a felsős csapatok számára. Az idei akadályversenyt is a Sóstón tartottuk. Jó meleg volt, és nem csak a feladatok nyújtotta akadályokkal, hanem a folyamatosan támadó szúnyogokkal is fel kellett vennünk a harcot. A két héttel ezelőtti vihar pusztításának azonban szerencsére nyomát sem láttuk, sőt, boldogan fedeztünk fel egy hattyúcsaládot három kis fiókával a tavon.

Osztályunk reggel háromnegyed nyolckor találkozott az iskola előtt. Gyalog mentünk ki a Sóstóra. Ott pihentünk kicsit, ettünk-ittunk. Én is megszomjaztam. Miután kiderült, hogy nincs a helyszínen büfé, elindultam vizet keresni. Nem találtam. Vissza kellett mennem, mert majdnem azonnal, az 5.a-sok után kerültünk sorra. Voltak könnyebb és nehezebb állomások, de mi mindegyikkel megbirkóztunk. A szokási zenefelismerés, éneklés, táncolás, arcfestés, pénzkeresés mellett újdonságnak számított a képrejtvények és térképek megfejtése, a versírás megadott szavakból, a „fekete-fehér, igen-nem” – játék és a logikai kérdések. Minden állomáson tanárok ellenőrizték a nyolcadikosok munkáját. Nagyon örültünk annak, hogy majdnem mindenhol a maximális pontszámot kaptuk meg. Jó volt az is, hogy senki sem unatkozott, mindenkinek jutott feladat bőven, és mindenkinek a tudására vagy ügyességére szükség volt. Valamivel több, mint két óra alatt bejártuk a tanösvényt, és teljesítettük az állomásokat. Ezután hazamentünk. Ez a nap is jól sikerült.

Másnap tudtuk meg, hogy osztályunk Zöldborsó hadsereg elnevezésű csapata (a név Timike ötlete volt, aki a Zöld Őrséget olvasta zöldborsónak) nyerte a versenyt, Matyi irányításával. Mindössze fél ponttal lemaradva lett második Rainbow csapatunk, Karesz vezetésével. Ági nénitől egy szelet Cerbonát kaptunk jutalmul. Várjuk a következő tanévet, amikor mi állíthatjuk össze a feladatokat.

Sztik Dominik

7.é