Események

Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19. 
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

5.é bemutatója

Alsó tagozatos osztályaink minden tanév végén szép műsorral búcsúznak az iskolától.

Az 5. é-sek felsőben is szerették volna folytatni a hagyományt, így lelkesen készültek a szereplésre. Meghívót készítettek, jeleneteket és énekeket próbáltak, díszletet és jelmezt terveztek. A bemutató kánikulában, telt ház - azaz ebédlő - előtt nagy sikert aratott.

Az év végi műsorunk
 
Az iskolánkban az a szokás, hogy az alsós osztályok minden tanév végén rendeznek egy műsort, amelyben a gyerekek megmutatják szüleiknek, hogy mennyit fejlődtek egy év alatt. Mi viszont most, ötödikben is vágytunk arra, hogy szerepelhessünk családtagjaink előtt.
Először a János vitézt akartuk előadni, de az egyik magyarórán Kriszti néni hozott egy részletet A Pál utcai fiúkból, ami mindenkinek nagyon tetszett. Úgy döntöttünk, hogy ezt a feldolgozást adjuk elő. Természetesen nem volt annyi szerep, hogy mindenkinek jusson, emiatt minden szerepet két gyerek játszott. De még így is volt, aki kimaradt. Ezért Kriszti néni még írt hozzá egy kis részt. Sokat gyakoroltunk, de az utolsó napokban már matek- és magyarórákon is próbáltunk, ami miatt nagyon bánatosak voltunk. Főleg az elmaradt házi feladatok hiányoztak…
Eljött a szereplés napja. Már nagyon izgatottak voltunk. Az ebédlőben tartottuk a műsort, ami zsúfolásig megtelt érdeklődőkkel. Apróbb hibákat ejtettünk ugyan, de végül a lelkes közönség tapssal jutalmazta munkánkat. Rövid szünet után egy szál virággal és néhány dallal köszöntöttük az édesanyákat.
Egy kis plusz munkát, jó nagy izgalmat kellett kiállnunk, de megérte, mert jólesett a szüleink dicsérete.
 
                                                                                                                           Végvári Dorottya
                                                                                                                                       5.é

 

 

 

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.