A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30
Tanítási nap (pénteki munkarend):
november 10.
1918-2018 - történelemverseny 7-8. osztályosoknak:
november 13. 14:30
Városi szépkiejtési verseny:
november 16. 14 óra
Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30

Versenykiírások

Szövegértési verseny

A Dr. Szabó Miklós országos szövegértési versenyt 7. és 8. osztályosoknak hirdeti meg a kiskunhalasi Bibó István Gimnázium. Osztályunkból ketten indultunk komoly unszolás és biztatás után: Kíra és én. Az iskolai fordulóra egy morcos februári péntek délután került sor. Ezen Kriszta néni felügyelt minket. A szöveg Miklósa Erikáról, Kiskunhalas díszpolgáráról és művészetéről, valamint A varázsfuvola című operáról szólt. Ez nem is volt nehéz, na de a feladatok! Rengeteg volt (tizenhárom oldal hatvan perc alatt!), és szinte mind különleges, újszerű. Például blogot és verset kellett írni, színházjegyeket vásárolni, plakátot és hirdetést értelmezni, szabályt felállítani. A feladatlap javítása után kiderült, hogy bejutottam az országos döntőbe. Az egész országból ezer gyerek közül összesen harminchárman értek el ilyen eredményt. A döntőt március végén rendeztek meg Kiskunhalason, a Bibó István Gimnáziumban. Amikor odaértünk a szüleimmel, megkerestük a kollégiumot, ahol aznap este aludtunk. Másnap reggel néhány ottani diák átkísért minket az iskolába. Rögtön a bejáratnál mindenkinek sorszámot kellett húznia. Az enyém a 25-ös lett. Aztán meghallgattuk a polgármester és az igazgató köszöntőjét. Tíz órakor elkezdődött a verseny. Két csoportra osztottak minket, és két külön teremben írtuk az első feladatsort. Háromszor kellett meghallgatni egy szöveget (ami arról szólt, hogy Németországban musicalt mutatnak be Barack Obamáról), és az alapján kitölteni a feladatlapokat. Majd amikor lejárt az idő, rövid szünet következett. Utána vissza kellett menni a terembe, és megírni a második feladatot. Ez hagyományos szövegértési feladatsor volt. Azután még egy szünet következett. Ez alatt az aulában újságokból készült ruhákat mutattak be a bibós diákok. Amikor ennek is vége lett, bementünk egy terembe, ahonnan sorszámok szerint hívtak mindek a zsűri elé. Ott fel kellett olvasni egy szöveget, aztán elmondani, miről szólt. Az eredményhirdetés három órakor kezdődött. Először az „újság-divatbemutató” eredményeit mondták el, majd a versenyét. Minden résztvevő kapott könyvet, tollat, oklevelet. Én a 14. lettem 53,5 ponttal (az első helyezettnek 70, a másodiknak 68,5 pontja lett). Majd megköszönték a felkészítő tanárok munkáját, végül pedig kihirdették az első három helyezést. Nagyon örülök, hogy ott lehettem!

Szipola Zita
7.é osztály