A nyolcadik évfolyam ballagása:
június 14. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 20. 17 óra

Háry János az OperaKalandon

hary operakaland 0001Április 30-án, kedden az OperaKalandon jártunk. Évek óta jelen vagyunk az Erkel Színház országos, iskolásoknak meghirdetett, komolyzenét népszerűsítő programján, így idén is örömmel készültünk az újabb előadásra.

Ebben a tanévben az Opera társulata Kodály Zoltán Háry János című daljátékát adta elő. Mivel iskolánk az elmúlt években kétszer is színpadra állította Kodály ismert művét, ezért tanulóink különös érdeklődéssel készültek az előadásra.

Sajnos Vidnyánszky Attila rendezése nem nyerte el diákjaink tetszését. Úgy éreztük, hogy a rendező nem használta ki a darab nyújtotta összes lehetőséget: a helyzetkomikumokkal nem élt, a jellemábrázolások elnagyoltak és színtelenek voltak. A fiatalok a rendezést konzervatívnak és sablonosnak találták. Mind diákjainkban, mind a kísérő pedagógusokban megfogalmazódott, hogy diákelőadásaink életszerűbbek és fantáziadúsabbak voltak, Kozáry Ferenc a jóval szerényebb lehetőségeink ellenére is élvezhetőbb módon vitte színre a darabot.
Az Operaház zenekara és énekesei természetesen nagyszerűek voltak, örültünk, hogy élőben hallhattuk Kodály Zoltán 1926-ban született daljátékát.