A javító-, különbözeti- és osztályozó vizsgák időpontja:
augusztus 26.  hétfő, 9:30 óra
Tanévnyitó ünnepély és első tanítási nap:
szeptember 2. hétfő, 8 óra
Tankönyvosztás az első tanítási napon lesz!

A gimnáziumi színházbérlet második előadásán jártunk a Katona József Színházban

szinhazlatogatas 00001Február 18-án színházbéreltünk második előadásaként a Jeanne D’Arc című előadást tekintettük meg a budapesti Katona József Színházban. Az előadást megelőzően Végh Ildikó a színház ifjúsági programfelelőse tartott diákjainknak ráhangoló beszélgetést. A foglalkozáson közösen elgondolkodhattunk a hős személyiségéről és arról, hogy miért érdemes feláldoznia az embernek az életét. Természetes, hogy ezt vitattuk meg, hiszen a 15. században élt parasztlány sorstragédiája ezeket a kérdéseket veti fel. Jeanne D’Arcot a világi hatalom saját céljaira használta, majd veszni hagyta, az egyház eretneknek nyilvánította, máglyán megégette, végül szentté avatta.

A darabot a Katona József Színház Kamrájában állította színre Hegymegi Máté. Említést érdemel a puritán díszlet, a fekete és a fehér színek felcserélt szimbolikája, és ebben az egyszerű térben jól érvényesülő harsány színvilágú jelmezek. A darab vitathatatlan főszereplője a címszerepet játszó Mészáros Blanka, aki tökéletes színészi játékával tudta megidézni Jeanne D’Arc személyiségét.