Események

Tanulói adatlap módosításának lehetősége a 8. évfolyamon:
március 21-22.
Társaséneklési verseny:
március 25.
XI. Fehérvári Ének Nemzetközi Ifjúsági Énekkari Találkozó:
április 4-7.
Szállj elő, zöldág néptánctalálkozó:
április 7.
Papírgyűjtés:
április 15-16. 7:00-15:30
április 17. 7:00-14:00
Jótékonysági hangverseny a Prohászka-templomban:
április 11.
Felső tagozatos vers- és prózamondó verseny:
április 11. 14:30
Történelemverseny:
április 15.
Tavaszi szünet:
április 18-23.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

A látogatás

herosz 00001December 6-án a 4.a osztályba látogatott a HEROSZ menhely alapítója, Krepsz Gyöngyi. Egy kiskutyát és két kiscicát hozott magával, és sokat mesélt a gyerekeknek a megunt, kidobott állatok mostoha sorsáról. Nem is távozott üres kézzel: a negyedikesek rengeteg konzervet, száraztápot és jutalomfalatot gyűjtöttek össze                                                  

 

December 6-án a Kodály Zoltán Általános Iskola 4. a osztályába ellátogatott a HEROSZ menhely alapítója, Krepsz Gyöngyi néni.

Gyöngyi néni egy ppt-ben mesélte el, hogy milyen sorsuk van az ott élő állatoknak, illetve hogyan kommunikálnak testükkel és a hangjukkal. Gyöngyi néni elhozott egy Tit nevű kiskutyát és két cicát, Gézát és Terkát. Titet fél évre egy sötét szekrénybe zárták, ezért kicsit bizalmatlan volt velünk. A két cica is az utcáról került a menhelyre. Ott több mint 40 cica és 40 kutya várja, hogy szerető gazdit találjanak nekik. Kutyákon és macskákon kívül élnek a menhelyen baglyok, nemrég egy sün családot is befogadtak. Szombaton és vasárnap mindenkinek lehetősége van az állatokkal való foglalkozásra, játékra, sétáltatásra.

A mi osztályunk elhatározta, hogy egy kis Mikulás-napi ajándékkal kedveskedik. Rengeteg konzerv, száraztáp, jutalomfalat gyűjt össze, ami az előadás végén át is adtunk. A végén meghívást kaptunk, hogy tavasszal ellátogathatunk a menhelyre. Nekem nagyon tetszett az előadás.

Köszönjük, Gyöngyi néni, a látogatást!

                                                                                                        Johannidesz Emma

                                                                                                                       4.a

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 2018Kicsi

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

Tehetségpont

 

.