Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
január 23. 17 óra
Az írásbeli felvételi dolgozatok megtekintése:
január 25. 8:00-16:00
Jogorvoslati lehetőség az írásbeli dolgozatokkal kapcsolatban:
január 28. 8:00-16:00
Szülői értekezletek:
február 4-8.
Általános iskolai farsangok:
február 8.
Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

A gimnázium tanulmányi kirándulása a Zenetudományi Intézetben

zenetud int 00006Dec. 18-án a budapesti Zenetudományi Intézetben tettek látogatást a gimnazisták. A gimnázium már második alkalommal járt az Intézet zenetörténeti múzeumában. Ez alkalommal sem csalódtunk, Gombos László zenetörténész és munkatársai szakszerű, érdekes és élményszerű tárlatvezetés keretében mutatták be a múzeumban őrzött anyagot. A történelmi hangszerek mellett a népdalgyűjtő Kodály Zoltán és Bartók Béla életútjának jelentős állomásait felidéző fényképeket, kéziratos kottákat is megtekintettünk. A kiállítás Kodály magánéletéről és annak szereplőiről szóló tárgyi emlékeivel Gombos László közvetlen stílusában, az életút személyes epizódjaival fűszerezve látogatásunk emlékezetes perceit jelentették.

Az intézmény koncerttermében Gombos László diákjainknak hangversenyt is szervezett. Sutyinszki Beáta fuvolaművész és Mayer Angyalka zongoraművész előadásában Bartók, Debussy, Dohnányi és Borne egy-egy zeneművét hallhattuk. A fellépő művészek igényes és emlékezetes koncertélményt szereztek gimnazistáinknak.

Budapesti kirándulásunkat a Vörösmarty téri karácsonyi vásárban fejeztük be.

Köszönjük a Zenetudományi Intézetnek, hogy fogadtak minket, és szép élményekkel bővítették zenetörténeti ismereteinket.