Tanulói adatlap módosításának lehetősége a 8. évfolyamon:
március 21-22.
Társaséneklési verseny:
március 25.
XI. Fehérvári Ének Nemzetközi Ifjúsági Énekkari Találkozó:
április 4-7.
Szállj elő, zöldág néptánctalálkozó:
április 7.
Papírgyűjtés:
április 15-16. 7:00-15:30
április 17. 7:00-14:00
Jótékonysági hangverseny a Prohászka-templomban:
április 11.
Felső tagozatos vers- és prózamondó verseny:
április 11. 14:30
Történelemverseny:
április 15.
Tavaszi szünet:
április 18-23.

A gimnázium tanulmányi kirándulása a Zenetudományi Intézetben

zenetud int 00006Dec. 18-án a budapesti Zenetudományi Intézetben tettek látogatást a gimnazisták. A gimnázium már második alkalommal járt az Intézet zenetörténeti múzeumában. Ez alkalommal sem csalódtunk, Gombos László zenetörténész és munkatársai szakszerű, érdekes és élményszerű tárlatvezetés keretében mutatták be a múzeumban őrzött anyagot. A történelmi hangszerek mellett a népdalgyűjtő Kodály Zoltán és Bartók Béla életútjának jelentős állomásait felidéző fényképeket, kéziratos kottákat is megtekintettünk. A kiállítás Kodály magánéletéről és annak szereplőiről szóló tárgyi emlékeivel Gombos László közvetlen stílusában, az életút személyes epizódjaival fűszerezve látogatásunk emlékezetes perceit jelentették.

Az intézmény koncerttermében Gombos László diákjainknak hangversenyt is szervezett. Sutyinszki Beáta fuvolaművész és Mayer Angyalka zongoraművész előadásában Bartók, Debussy, Dohnányi és Borne egy-egy zeneművét hallhattuk. A fellépő művészek igényes és emlékezetes koncertélményt szereztek gimnazistáinknak.

Budapesti kirándulásunkat a Vörösmarty téri karácsonyi vásárban fejeztük be.

Köszönjük a Zenetudományi Intézetnek, hogy fogadtak minket, és szép élményekkel bővítették zenetörténeti ismereteinket.