Tanulói adatlap módosításának lehetősége a 8. évfolyamon:
március 21-22.
Társaséneklési verseny:
március 25.
XI. Fehérvári Ének Nemzetközi Ifjúsági Énekkari Találkozó:
április 4-7.
Szállj elő, zöldág néptánctalálkozó:
április 7.
Papírgyűjtés:
április 15-16. 7:00-15:30
április 17. 7:00-14:00
Jótékonysági hangverseny a Prohászka-templomban:
április 11.
Felső tagozatos vers- és prózamondó verseny:
április 11. 14:30
Történelemverseny:
április 15.
Tavaszi szünet:
április 18-23.

Gólyaavató a gimnáziumban

golyaavatas 00003Az idei tanévben október 5-én, péntek délelőtt került sor iskolánk hagyományos eseményére, a gólyaavatásra. Hagyományaink szerint a nap az Országalmánál kezdődött, ahol a gólyák a tizenkettedikesek kérésének eleget téve teljes úszófelszerelésben jelentek meg. A játékos feladatokat, az „úszást” előkészítő bemelegítést követte a közös éneklés Kneifel Imre igazgató úr vezetésével. Az eseményről a városi televízió munkatársai képeket és filmet készítettek, bemutatandó a városnak iskolánk immár többéves, a belvárosban kezdődő gólyaavató hagyományait. A játékos feladatok után a 9. és a 12. osztály énekelve kisvonattal érkezett meg együtt az iskolába. Az iskola udvarán további próbatételek vártak a gólyákra.

A tornapályán ügyességi gyakorlatokkal, sorjátékokkal szórakoztatták a végzősök a kilencedikes diákokat. A gólyaavatás a tornateremben zajlott 11-től. A szokásos mókás feladatokat idén is a gimnázium osztályai állították össze, a tizenkettedikesek „eskették fel” a gólyákat iskolánk hagyományaira. Az avatás jó hangulatban telt, a játékok után kellemes érzésekkel, „megnyugodva” távoztak az immár teljes jogú gimnazistává avatott kilencedikesek. Az iskola udvarán csodálatos napsütésben fogyaszthatták el diákok és tanáraik az idén közös ebédnek választott giroszt.

A barátságos légkörű gólyanap eseményei idén is a közösség épülését szolgálták.