A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30
Tanítási nap (pénteki munkarend):
november 10.
1918-2018 - történelemverseny 7-8. osztályosoknak:
november 13. 14:30
Városi szépkiejtési verseny:
november 16. 14 óra
Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30

Versenykiírások

A 7.é nyári tábora a Börzsönyben

borzsony 00001Programokban és élményekben gazdag hét napot töltött a 7.é osztály a vadregényes Bernecebarátiban és környékén, a Börzsöny hegységben.

A gyerekek meghódították Drégely várát, kisvasutaztak Kemencén és Nagybörzsönyben, strandoltak, túráztak, focimeccset játszottak budapesti táborozókkal, szalonnát sütöttek és mindenekelőtt remekül érezték magukat.
Jövőre bizonyára más helyszínen folytatják!

Nyári táborok

Osztályfőnökként évtizedek óta viszem nyáron táborozni a gyerekeket Magyarország legszebb tájaira. Idén például Bernecebarátiban és környékén (Nagybörzsöny, Kemence, Drégely) jártunk. Ezeket a programokat alapítványunk szintén évtizedek óta támogatja. Aki szervezett vagy részt vett már hasonló táborban (ez ráadásul hét napig tartott), az tudja, hogy minden forintnak megvan a helye. Augusztusban ez a hely a kemencei strand volt, ahol egyik nap roppantul élveztük a hűsölést a kánikulában, másnap pedig a helyi kisvasúttal utaztunk el a Börzsöny belsejébe, Feketevölgybe, ahol újabb túraútvonalat fedeztünk fel.

S hogy mi a gyerekek véleménye a táborról? Íme:

-Tetszett a szállás, mert tiszta, szép és új volt.

-Ahol túráztunk, arra (is) nagyon szép volt a táj.

-Mindig szuper volt a hangulatunk.

-Jó volt, mert sokat túráztunk.

- A szálláson király volt az akusztika.

-Egy csodálatos közösség tagja voltam.

-Érdekes volt az erdőben sétálni.

-Láttunk tengeri medvét és jegesmedvét is!

-Tetszett az esti tábortűz, jókat énekeltünk, de megvakultunk a füsttől.

- És még szalonnát is sütöttünk!

-Tetszett a Gábor-féle bicikli-zseblámpa-reflektor.

-Izgalmas volt találkozni Álmossal és a random gyerekkel.

-Soha nem unatkoztunk…

Köszönjük az alapítvány támogatását, azt, hogy hozzájárult a sikeres program megvalósításához.

Nyakas Krisztina

osztályfőnök