Zenei világnap:
október 1. 18 óra, Alba Regia Sportcsarnok
Ifjúsági hangverseny első előadása:
október 8. 13:30 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
október 9. 17 óra
Csibebuli:
október 19.
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.

Történelemverseny előtt

toriverseny 00018Mivel ez évi versenyünk témája a török kor, egy áprilisi délután lelkes gyerekek kíséretében végiglátogattuk városunk török kori emlékeit: a Varkocs és Wathay-szobrot, a török kutat és a török fürdőt. Utunk első állomása azonban a Vasvári Pál Általános Iskola Pincegalériája volt, ahol a fehérvári várat különböző korszakokban ábrázoló maketteket, valamint érdekes fegyvereket és más tárgyi emlékeket tekintettünk meg, melyeket vasváris kollégánk mutatott meg nekünk. Még van pár napotok, hogy hasonló maketteket alkossatok egy magyar várról. Hozzátok a tanári szobába, és ott adjátok le!