Zenei világnap:
október 1. 18 óra, Alba Regia Sportcsarnok
Ifjúsági hangverseny első előadása:
október 8. 13:30 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
október 9. 17 óra
Csibebuli:
október 19.
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.

Az Élet Menete Alapítvány vagonkiállításán jártunk

vagonkiallitas 00003A holokauszt magyarországi történéseit és előzményeit mutatja be az a tehervagon, amelyet március közepén lehetett megtekinteni a Vasútállomáson. Iskolánk 7. és 8. évfolyamos tanulói látogatták meg a kiállítást, s kaptak mélyebb, élményszerűbb betekintést a folyamatokba. A színes lábnyomoknak köszönhetően átéreztük az egymáshoz zsúfolódó emberek kétségbeesését; a személyes tárgyak-emlékek, fényképek és dallamok pedig az elmélyült szemlélődést segítették. Igyekeztünk válaszolni a „Mit tehetek én…” kezdetű kérdésre is, hogy hasonló szörnyűség valóban soha ne ismétlődhessen meg.