Nyári ügyeleti napok:
Tanévnyitó ünnepély:
szeptember 3. 8 óra

Az Élet Menete Alapítvány vagonkiállításán jártunk

vagonkiallitas 00003A holokauszt magyarországi történéseit és előzményeit mutatja be az a tehervagon, amelyet március közepén lehetett megtekinteni a Vasútállomáson. Iskolánk 7. és 8. évfolyamos tanulói látogatták meg a kiállítást, s kaptak mélyebb, élményszerűbb betekintést a folyamatokba. A színes lábnyomoknak köszönhetően átéreztük az egymáshoz zsúfolódó emberek kétségbeesését; a személyes tárgyak-emlékek, fényképek és dallamok pedig az elmélyült szemlélődést segítették. Igyekeztünk válaszolni a „Mit tehetek én…” kezdetű kérdésre is, hogy hasonló szörnyűség valóban soha ne ismétlődhessen meg.