A 7. évfolyam Határtalanul! programja:
május 15-18.
Országos idegen nyelvi mérés (6. és 8. évfolyam):
május 16.
Országos kompetenciamérés (6. és 8. évfolyam):
május 23.
Alba Regia Nemzetközi Kórusfesztivál:
május 24-27.
Tanítás nélküli munkanap:
május 26.
A 7. évfolyam témanapja:
június 4.
A 8. évfolyam ballagása:
június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
június 22. 9-11 óra

Az Élet Menete Alapítvány vagonkiállításán jártunk

vagonkiallitas 00003A holokauszt magyarországi történéseit és előzményeit mutatja be az a tehervagon, amelyet március közepén lehetett megtekinteni a Vasútállomáson. Iskolánk 7. és 8. évfolyamos tanulói látogatták meg a kiállítást, s kaptak mélyebb, élményszerűbb betekintést a folyamatokba. A színes lábnyomoknak köszönhetően átéreztük az egymáshoz zsúfolódó emberek kétségbeesését; a személyes tárgyak-emlékek, fényképek és dallamok pedig az elmélyült szemlélődést segítették. Igyekeztünk válaszolni a „Mit tehetek én…” kezdetű kérdésre is, hogy hasonló szörnyűség valóban soha ne ismétlődhessen meg.