Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

Színházbérletünk második előadásán jártunk a Katona József Színházban

k szinhaz 00001Január 16-án a gimnazisták színházbérletük keretében az Ascher Tamás Háromszéken című előadását nézték meg a budapesti Katona József Színházban.

Nagy várakozás előzte meg a decemberben bemutatott darabot, mi is kíváncsian vártuk a színházlátogatás napját.  Mint az előadást megelőző drámapedagógiai foglalkozáson megtudtuk, a Pintér Béla rendezte darab A bajnok című előadás válaszaként született.

A bajnok a közélet visszásságait állította cselekménye középpontjába, ez alkalommal pedig a művészvilág és az egyes színészek, rendezők magánéletről írt Pintér Béla. A történetben megelevenedett Ascher Tamás, Máté Gábor és Bezerédi Zoltán életének egy-egy epizódja. A 90-es évek elején játszódó darab kíméletlen őszinteséggel szólt a művészek magánéletéről, művészi elképzeléseikről és a színház küldetéséről az anyaországban és a határon túli magyarság kulturális életben.

Ahogyan már korábbi színházlátogatásaink során megszokhattuk, a színészek ez alkalommal is felejthetetlen játékukkal tették átélhetővé az író és a rendező által felvázolt világot. A különleges hangvételű és világlátású darab merészségével meghökkentette és gondolkodásra késztette diákjainkat.