Zenei világnap:
október 1. 18 óra, Alba Regia Sportcsarnok
Ifjúsági hangverseny első előadása:
október 8. 13:30 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
október 9. 17 óra
Csibebuli:
október 19.
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.

Iskolanyitogató foglalkozásaink

nyitogato 00019Idén már második alkalommal találkozhattak iskolánkban az óvodások és szüleik a leendő első osztályos tanító nénikkel. Októberben az első foglalkozáson az éléskamrába gyűjtögettük be az ősz kincseit, finomságait. Az interaktív kamrafeltöltést Kriszta néni és Boróka néni segítségével végezték el a gyerekek, Éva néninél és Ági néninél pedig szilva- és körtebefőttel gazdagították az ovisok a téli készletet egy látványos kézműves foglalkozáson. November végén - mielőtt elbúcsúztunk volna az ősztől és hívtuk volna a telet - Kriszta néni tánccal, mondókával teremtett jó hangulatot a foglalkozásokhoz. Nem feledkezhetünk meg az ilyenkor kevesebb élelmet találó itthon maradó madárkáinkról, ezért Kriszta néni és Boróka néni kedves madáretetőt készítettek a gyerekekkel. Éva néninek és Ági néninek bábok segítettek az ősz búcsúztatásában. Ezután a gyerekekkel együtt próbálták előcsalogatni a havat, amely mindannyiunk legnagyobb örömére meg is érkezett. Szeretettel várjuk januári foglalkozásunkra is a gyermekeket.