Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

Háztűznéző a Katona József Színházban

haztuznezo 00001Az idei színházbérletünk első előadására november 17-én került sor a Katona József Színházban. Budapesti színházlátogatásunk már többéves hagyományra tekint vissza, hűséges résztvevői vagyunk a színház ifjúsági programjának. Első színházi esténken Gogol művét, a Háztűznéző című színdarabot néztük meg.

Gogol alkotása a nézőktől nem kíván különösebb szellemi erőfeszítést. Az egyszerű, váratlan fordulatokat mellőző történet házastársukat kereső emberekről szól. A kérők magányos, életképtelen, groteszk figurák, akik egy pártában maradt kereskedőlány kegyeiért versengenek. A lány bizonytalan, részben személyisége, részben a kérők alkalmatlansága miatt.

A sok esetben vértelen történetet igazán a nagyszerű színészi játék és a jól megalkotott színpadkép tette élvezhetővé. Ascher Tamás rendező kiváló színészekre bízta a karakterek megformálását: a női főszereplőt alakító Jordán Adél és a kérők szerepeit legemlékezetesebben játszó Fekete Ernő és Keresztes Tamás garantálták a színházi élményt.

Az előadást ez alkalommal is Végh Ildikó, az ifjúsági program vezetője által tartott interaktív foglalkozás előzte meg.