Nyári ügyeleti napok:
Tanévnyitó ünnepély:
szeptember 3. 8 óra

Aba Novák Vilmos "Színek és megint színek " című kiállításán járt a gimnázium

aba novak 00001Október 17-én a Csók István Képtár Aba-Novák Vilmos kiállítását tekintették meg gimnáziumunk diákjai. Izinger Katalin művészettörténész élvezetes tárlatvezetése sokat segített a művek értelmezésében. Előadásában először a festő Magyar-francia történelmi kapcsolatok című pannóját mutatta be a diákoknak, majd a kiállítás jellegzetes alkotásaira hívta fel a figyelmet. Mesélt a művész különböző korszakairól, technikáiról, jellegzetes színhasználatáról és témáiról. A tárlatvezetés sok új információt nyújtott, elnyerte a fiatalok tetszését.