Zenei világnap:
október 1. 18 óra, Alba Regia Sportcsarnok
Ifjúsági hangverseny első előadása:
október 8. 13:30 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
október 9. 17 óra
Csibebuli:
október 19.
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.

Gólyanap a gimnáziumban

golyanap 00003Idén október 12-én, csütörtökön került sor iskolánk hagyományos eseményére, a gólyaavatásra. A program az Országalmánál kezdődött, az ottani játékos feladatok után a 9. és a 12. osztály együtt sétált be az iskolába. Az iskola udvarán a tizenegyedikes diákok már reggeltől készítették a hagyományos közös ebédet, a bográcsos pörköltet. A gólyaavatás a tornateremben zajlott fél 12-től. A szokásos mókás feladatokat a gimnázium osztályai állították össze, a tizenkettedikesek „eskették fel” a gólyákat iskolánk hagyományaira. A finom ebédet csodálatos napsütésben közösen fogyasztották el tanárok és diákok az udvaron. A nap eseményei örömet szereztek a fiataloknak, a közösség épülésére szolgáltak.